Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry człowieka, jednak z wiekiem jego obecność w skórze ulega degradacji, co wpływa na tworzenie się zmian takich jak: zmarszczki, fałdy, bruzdy czy zniekształcenie konturów twarzy. Uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego jest bezpiecznym, mało inwazyjnym sposobem niwelowania zmarszczek oraz przywrócenia skórze młodzieńczego wyglądu. Jego lekka postać wykorzystywana jest również do nawilżania skóry i likwidacji blizn po trądziku.

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty w postaci redukcji zmarszczek oraz dodatkowo silnie nawilżają skórę w okolicy poddanej zabiegowi.

Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Sam preparat ma postać bezbarwnego, plastycznego żelu. Aplikowany jest na ogół za pomocą cienkich igieł lub kaniul, a całkowity czas zabiegu trwa zazwyczaj nie więcej niż 30 minut.

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi od 9 do 12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy, w zależności od: wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce i promieniowanie UV może skrócić czas działania), wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia.

W gabinecie Medimel stosuje się preparaty z linii Juvaderm, których innowacyjne działanie polega na zapewnieniu długotrwałego i naturalnego efektu.