Lifting radiowy

Żeby zachować młody wygląd nie zawsze jest potrzebna ingerencja skalpela. Lifting radiowy to nieinwazyjny rodzaj zabiegu, który działa jak prawdziwy zastrzyk młodości. W dziedzinie chirurgii estetycznej jest nowością i ma wręcz rewolucyjny charakter. Dzięki niemu możemy się cofnąć w czasie o kilka lat.

Rodzaj zabiegu
Lifting radiowy polega na zastosowaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF) oraz żelu typu „cooler” do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry w czasie zabiegu, dzięki czemu proces „odmładzania” skóry jest bezbolesny. Zabieg należy powtórzyć w odstępie jednego miesiąca. Polega on na pobudzeniu kolagenu w skórze. Na pełne efekty radiowego liftingu skóry należy poczekać około 6 miesięcy. To metoda dla cierpliwych.

Zalecenia przed i po zabiegu
• Przed wykonaniem zabiegu pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania i znieczulenia. Nie potrzebne są również badania specjalistyczne.

Najczęściej zadawane pytania
• o skuteczność i efekty: na efekty tego zabiegu czeka się od 3 do 6 miesięcy. Wszystko zależy od stanu skóry. Ogólnie skóra twarzy i szyi staje się bardziej napięta, co zapewnia łagodny efekt uniesienia brwi, podniesienia obwisłego podbródka oraz ogólnego odmłodzenia i wygładzenia twarzy.