Korekta powiek

Zmęczenie, upływ czasu, praca przed monitorem komputera. Wiele czynników destrukcyjnie wpływa na nasze oczy. A przecież to największa ozdoba kobiecej urody. Na całe szczęście istnieją sprawdzone sposoby , które pozwalają na długo zachować jasne i młode spojrzenie. Chirurgiczna korekcja powiek należy do nich i gwarantuje przysłowiowy błysk w oku.
Rodzaj zabiegu
Zabieg dotyczy zarówno powiek górnych jak i dolnych. W przypadku powiek dolnych likwiduje się tzw. worki pod oczami, a także ewentualne zmarszczki wokół oczu. Delikatne cięcie wykonywane jest poniżej brzegu rzęsowego, oczywiście w znieczuleniu. Zabieg jest krótki i pozostawia ledwo widoczną bliznę. Po zabiegu pacjentka zostaje na noc pod obserwacją. Szwy są ściągane po 5 dniach. W przypadku powiek górnych usuwa się nadmiar skóry. Niekiedy też likwiduje się tzw. tłuszczyk okołogałkowy, zwłaszcza w okolicy przyśrodkowej. Podobnie jak w przypadku powiek dolnych zabieg jest krótki, przeprowadzany w znieczuleniu i pozostawia ledwo widoczną bliznę.

Zalecenia przed i po zabiegu
• przed zabiegiem należy wykonać wszystkie standardowe badania
• po zabiegu należy robić chłodne okłady, bowiem obrzęki na powiece utrzymują się około 3-6 tygodni, a zasinienia od 10-20 dni.

Najczęściej zadawane pytania
• o bezpieczeństwo: zabieg ten jest przeprowadzany niezwykle delikatnie i precyzyjnie, bardzo rzadko dochodzi o powikłań

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy na naszą stronę internetową: plastyka powiek.